Biznes

Biznes ładowarek

Pewna i opłacalna inwestycja, której efektem jest zarabianie na ładowaniu samochodów elektrycznych.

Zarabiaj na ładowaniu

Pomysł jest banalnie prosty. Kupujesz ultraszybką ładowarkę i udostępniasz ją do użytku publicznego. Jesteś właścicielem stacji ładowania. Ustalasz cenę za kWh i zarządzasz rozliczeniami. Możesz decydować na przykład o promocyjnych cenach za ładowanie w nocy. Możesz ustawić zerowe stawki dla określonej grupy użytkowników. Możesz bardzo dużo. Masz pełną kontrolę. 

Wystarczą średnio 2 ładowania na dobę, żeby inwestycja w ładowarkę 60kW zwróciła się w około 24 miesiące!

Logo My Power

Nasi Klienci

Dealerzy samochów

Najczęściej wybieranym urządzeniem jest Axon Easy. Dealerzy zaczynają od niższych mocy i zwiększają je, gdy uzyskują większy przydział. Jako przenośna ładowarka do serwisu świetnie sprawdzi się Plug Charger Go.

Stacje benzynowe

Rekomendujemy HUB-y ładowania z satelitami Ekoen lub 600 HPC. Przy mniejszych realizacjach odpowiednia będzie również ładowarka Axon Easy i Axon Easy Bus.

Parkingi publiczne

Jeśli mowa o ładowarkach o wysokiej mocy, polecamy Axon Easy. Do rozważenia są również urządzenia AC. Wszystko zależy od specyfiki miejsca i celu, jaki inwestor chce osiągnąć.

Floty firmowe

Przenośna ładowarka Plug Charger Go będzie idealnym wyposażeniem każdego auta flotowego. Do użytku stacjonarnego polecamy Axon Easy all in one.

Domy jednorodzinne

Dobieramy ładowarki AC, głównie wallboxy, dopasowane do potrzeb klienta.  Pomagamy w wyborze akcesoriów i przeprowadzamy montaż urządzeń.

Dlaczego MyPower?

Finansowanie inwestycji

Nie musisz posiadać własnych środków. Pomożemy ci w uzyskaniu dofinansowania z NFOŚiGW. Oferujemy też leasing i kredyt na całą kwotę lub jej część.

Rentowność biznesu

Prognozowany zwrot z inwestycji to 3 lata. Elektromobilność rozwija się dynamicznie, dlatego inwestycja w ładowarki jest pewna i opłacalna.

Nowoczesne rozliczenia

Płatność za ładowanie kartą lub aplikacją. Ty decydujesz o cenie za kWh. Łatwe rozliczenia dla klientów indywidualnych i flot samochodowych

Minimum formalności

Zajmiemy się Twoją sprawą kompleksowo: od analizy potrzeb, przez montaż, odbiór techniczny, rozliczenia i serwis.

Dlaczego biznes ładowarek?

EKO Trend

Elektromobilność zakłada redukcję emisji CO2 i hałasu. Przyczynia się do poprawy jakości powietrza i w globalnym ujęciu ogranicza efekt cieplarniany.

Pewniak

Rozwój infrastruktury ładowania jest oczywisty przy rosnącej liczbie pojazdów elektrycznych. Własna stacja ładowania to pewna i bezpieczna inwestycja.

dochodowość

Jesteś właścicielem szybkich stacji ładowania. Zarabiasz na każdym ładowaniu. Inwestycja zwraca się po około 3 latach. Nie martwisz się o rozliczenia i serwis.

Jakość

Producentem ładowarek MyPower jest Ekoenergetyka Polska. Pionier i Lider branży. Oferujemy urządzenia z najwyższej półki. Zaawansowane technologicznie. Nowoczesne.

Zysk z inwestycji w ładowarkę

FAQ

Tak. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) co roku organizuje dotacje do zakupu ładowarek w ramach programu „Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru”. Maksymalne dofinansowanie to 50% kosztów kwalifikowanych. Nie musisz wczytywać się w szczegóły programu. Skontaktuj się z nami i omówmy twój konkretny przypadek.

AC (z ang. Alternating Current) to prąd przemienny. DC (z ang. Direct Current) to prąd stały. Różnica w ładowaniu prądem stałym i zmiennym polega głównie na mocy, z jaką ładuje się auto. Ładowarki DC osiągają moc do 350kW, a ładowarki AC jedynie do 22kW. Moc ma przełożenie na czas, jaki jest potrzebny, by naładować baterię samochodu. Ładowarką DC naładujesz auto nawet w 6minut na 100km trasy. Na podobny stopień naładowania auta domowym wallboxem, prądem z gniazdka lub na publicznej stacji AC potrzeba kilku godzin.

🔌 przy AC – tempo ładowania wyznacza tzw. ładowarka pokładowa pojazdu, czyli moduł, który przetwarza prąd AC na DC;
🔌 przy DC – o tempie ładowania decydują: system zarządzania baterią (BMS Battery Management System) i moc ładowarki.

Co więcej, po naładowaniu baterii do około 80% szybkość ładowania spada. Nie bez znaczenia są też temperatura powietrza i stopień zużycia akumulatora. Samochód będzie się ładował wolniej, jeśli bateria będzie zimna lub gorąca. Optymalna temp. to około 20-30st.

Koszt postawienia własnej stacji ładowania zależy od tego, jaką ładowarkę wybierzesz oraz gdzie ją wybudujesz. Na sumę kosztów składają się: ładowarka, fundament, koszt usługi montażu i „papierologia”, w tym formalności związane z odbiorem technicznym. Koszt wybudowania stacji ładowania DC 180 kW to około 160-220 tys. zł.

MyPower wspiera klientów w całym procesie: od doboru ładowarki, poprzez przygotowanie fundamentu, formalności aż po montaż ładowarki i rozliczenia.

W praktyce cała procedura trwa od 1 miesiąca (w przypadku, gdy klient posiada przyłącze energetyczne) do około trzech miesięcy (uwzględniając proces uzyskania przyłącza). Sam montaż stacji ładowania, aktywacja systemu zarządzania ładowarką oraz jej upublicznienie to często 1 dzień!

1. Przygotowanie dokumentacji – ok. 5 dni.

2. Złożenie wniosku do Prezesa UDT o wydanie opinii w zakresie zgodności dokumentacji technicznej projektowanej infrastruktury z wymogami technicznymi – UDT ma 30 dni na odpowiedź.

3. Montaż stacji ładowania – 1 dzień.

4. Złożenie wniosku o przeprowadzenie badania technicznego wstępnego – UDT ma 30 dni na weryfikację kompletności i poprawności dokumentów, oględziny urządzenia, wyrywkowe pomiary, próby funkcjonalne lub próby obciążeniowe, sporządzenie protokołu z oględzin oraz finalnie na decyzję.

5. Przy pozytywnej decyzji UDT, wnioskujący uiszcza opłatę w wysokości 20% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzednim – średnio około 3 dni.

6. Oddanie urządzenia do użytku. Uruchomienie systemu zarządzania ładowarką oraz upublicznienie – 1 dzień.

Przerażają cię formalności? Nie martw się, weźmiemy je na siebie.

Nie. 

Ładowarki* mogą być wyposażone w różne złącza. Koniecznie upewnij się, że stacja, z której chcesz skorzystać ma wtyczkę pasującą do twojego EV. 

*Ładowarki DC dostępne w firmie MyPower obsługują wszystkie złącza. 

Przykładowe realizacje

DEALER SAMOCHODOWY

Ładowarka Axon Easy 180 kW.  Dwa złącza CCS i jedno AC. 

DEALER SAMOCHODOWY

Ładowarka Axon Easy 180 kW. Dwa złącza CCS i jedno AC.

Rozpocznij dochodowy biznes

Naładowanie klasycznej baterii 50kW ultraszybką ładowarką 180kW trwa około 20 minut. Wystarczy niespełna 6 minut, by naładować baterię na 100km trasy. Popyt już jest. Wykorzystaj to i zarabiaj na każdym ładowaniu elektryka na twojej stacji. 

Logo My Power